ИЗ ОПШТИНЕ

Обележавање 150 година постојања ДВД-а на Дан општине 04.октобра

У суботу, 4. октобра 2025. године свечано ће се обележити 150 година постојања Добровољног ватрогасног друштва Ковин.

Овај значајан јубилеј обележава се у знак сећања на дугу и богату традицију добровољног ватрогаства на територији наше општине, као и у част свих генерација ватрогасаца који су кроз деценије несебично доприносили безбедности заједнице.

Програм свечаности почиње у 10 сати полагањем венаца заслужним члановима ДВД-а Ковин, а потом, на платоу испред Центра за културу Ковин, од 15 часова имаћете прилику да присуствујете свим планираним активностима, почев од постројавања ватрогасних јединица.

Позивамо све грађане да својим присуством увеличају овај важан догађај и заједно са нама одају признање људима који су својом храброшћу и пожртвованошћу чували нашу безбедност већ пуних 150 година.