Поводом 4. јула – Дана борца, у Ковину и насељеним местима општине одата је почаст борцима Народноослободилачког рата (НОР) полагањем венаца и цвећа крај спомен-обележја.
Централна свечаност организована је у сарадњи Општинске организације СУБНОР-а Ковин и локалне самоуправе код спомен-костурнице у центру града, подигнуте 1958. године. Уз почасну стражу припадника Војске Србије, присутнима се обратио председник ОО СУБНОР-а Благоје Богдановић.
– Обележавамо 84. годишњицу устанка у Србији, када је народ, вођен идејом слободе, подигао глас и оружје против фашизма. У временима страха изабрали су част, у временима насиља – отпор. Њихова жртва није била узалудна. Данас живимо у миру и слободи захваљујући њима. Наша је дужност да младим генерацијама пренесемо истину – поручио је Богдановић.
У име Општине Ковин, венац је положила делегација коју је предводила председница општине Виолета Оцокољић. Почаст палим борцима одале су и делегације Војске Србије, СУБНОР-а, Удружења потомака ратника ослободилачких ратова Србије 1912–1918, Удружења пензионисаних подофицира, Удружења прекодринских Срба, Удружења пензионера, као и делегације месних заједница, установа и јавних предузећа: Дом здравља, ЈП „Ковински комуналац“, „Ковин-гас“, Установа за спорт, Установа „Ласта“, Центар за културу, ССС „Васа Пелагић“, MЗ Гај, ОО СПС-а и други.
Након централне свечаности, венци и цвеће положени су и крај спомен-обележја „Отворена књига“, посвећеног страдалима у ратним сукобима 1991–1999.
Уочи церемоније поводом Дана борца представници Општине Ковин и СУБНОР-а одали су почаст и положили цвеће крај споменика руском пилоту Николају Михаиловичу Ускову, који је страдао на ковинском подручју у борбама за коначно ослобођење од фашиста у Другом светском рату.