ИЗ ОПШТИНЕ

ВЕСЛАЧИ „КОВИНА“ УСПЕШНИ ВЕЋ НА ПРВОМ ТАКМИЧЕЊУ

После свега седам месеци од оснивања (оснивачка скупштина одржана симболично 29. јуна 2020, на Међународни дан Дунава, прим.аут) веслачи „Ковина“ имали су 30. јануара успешан деби на првом великом званичном такмичењу – Првенству Србије на веслачким ергометрима. Био је то 30. шампионат државе ове врсте, а такмичење је, због ситуације са корона вирусом, одржано „по клубовима“, а не на једном месту као што је то до сада био случај. Како извештава председник Спортско веслачког удружења Бојан Голубовић, за „Ковин“ су спремно веслали: Младен Јовић, Иван Остојић, Младен Савић, Стефан Драшковић и Илија Марковић. „Најбољи резултат међу њима остварио је Иван, који је деоницу на веслачком ергометру прешао за свега 6:16.4 мин. и тиме освојио за наш клуб прву медаљу и то златну. Надамо се да ће резултати наставити да се нижу у овој години и да ћемо у наредном периоду омасовити веслачки спорт у општини Ковин“, додао је Голубовић.

Веслачки Савез Србије је као организатор испоштовао све мере прописане од Владе Републике Србије, као и препоруке Кризног штаба у циљу спречавања ширења COVID-19 вируса, а такмичење су надгледале акредитоване судије Веслачког Савеза Србије. У борбама на ергометрима учествовало је 428 такмичара из 19 клубова, као и питомци Војне академије. Екипно су најбоље резултате остварили веслачи и веслачице из ВК Партизан, друго место у екипном пласману су освојили веслачи ВК Црвена звезда, а треће место заузели су веслачи ВК Смедерево са којима ковински клуб има сарадњу.